Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


navody

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
navody [08/10/2013 15:23]
Voyager Reviewer [Jak poslat fotky pro schvalování?]
navody [04/06/2016 11:27]
Voyager Reviewer
Řádek 19: Řádek 19:
 Nejdříve udělej přímo fotku keše a jejího obsahu, aby bylo vidět, že je keš dle pravidel řádně a viditelně označena a obsahuje všechny náležitosti,​ které musí dle pravidel obsahovat (zejména označený logbook a pravidla pro náhodné nálezce). Pak fotku, ze které je vidět, že keš je již uložená ve svém úkrytu (v ideálním případě by měla být na fotce společně s keší i GPS s viditelnými souřadnicemi keše), dále pak fotku okolí a přístupové cesty. Fotky musí mít reviewer proto, aby mohl posoudit, jestli je keš uložená v souladu s pravidly. Čím víc dokumentace uděláš, tím líp. Nejdříve udělej přímo fotku keše a jejího obsahu, aby bylo vidět, že je keš dle pravidel řádně a viditelně označena a obsahuje všechny náležitosti,​ které musí dle pravidel obsahovat (zejména označený logbook a pravidla pro náhodné nálezce). Pak fotku, ze které je vidět, že keš je již uložená ve svém úkrytu (v ideálním případě by měla být na fotce společně s keší i GPS s viditelnými souřadnicemi keše), dále pak fotku okolí a přístupové cesty. Fotky musí mít reviewer proto, aby mohl posoudit, jestli je keš uložená v souladu s pravidly. Čím víc dokumentace uděláš, tím líp.
  
-Pro zaslání fotek je nejvhodnější napsat log typu "Post reviewer note" (RN) a pak nahrát fotky k tomuto logu volbou "​Upload image"​. Je nutné dát pozor, aby si fotky nenahral přímo do listingu (volba "​Upload image" v pravém menu nahoře), protože fotky nahrané do logu RN se automaticky smažou při publikaci, ale ty nahrané do listingu by tam zůstaly. Další možnost je nahrát fotky do některé fotogalerie jako je např. jyxo.info rajce.net, imageshack, picasa, ​ apod. a odkaz na fotky pak vlozit do logu RN.+Pro zaslání fotek je nejvhodnější napsat log typu "Post reviewer note" (RN) a pak nahrát fotky k tomuto logu volbou "​Upload image"​. Je nutné dát pozor, aby si fotky nenahral přímo do listingu (volba "​Upload image" v pravém menu nahoře), protože fotky nahrané do logu RN se automaticky smažou při publikaci, ale ty nahrané do listingu by tam zůstaly.
  
 Postup pro nahrání k logu: Postup pro nahrání k logu:
Řádek 27: Řádek 27:
   -stiskni tlačítko "​Upload"​   -stiskni tlačítko "​Upload"​
  
-Postup ​pro nahrání na jyxo.info: +====Jak ověřit přesnost zaměření pomocí fotomap?​==== 
-  ​-do prohlížeče zadej adresu jyxo.info  + 
-  ​-stiskni tlačítko "​Procházet/​Vybrat soubor" ​a vyber fotkukterou chceš odeslat + 1) Zvol mapu pro keš nebo waypoint 
-  ​-stiskni tlačítko "​Upload"​ +  ​*pokud jde o keš, tak na konci listingu najdeš sekci "Mapy online"​ zde si vyber volbu české Mapy.cz, případně Google Mapy
-  ​-po nahrání obrázku ​na server klikni na odkaz "Cesta k obrázku",​ který se tím vybere a označí modře +  ​*pokud jde o waypoint, tak klikni na jeho název ​pak si vyber volbu české Mapy.czpřípadně Google Mapy. 
-  ​-pomocí CTRL+C zkopíruj odkaz do schránky ​(clipboardu) + 
-  -v listingu keše napiš log typu "​Reviewer Note" a pomocí CTRL+V do něj vlož odkaz ze schránky+ 2) Přepni se na fotomapu 
 +  ​*na mapy.cz přepni mapu vlevo nahoře na Leteckou 
 +  ​*na google mapach přepni mapu vpravo nahore na Satelitní 
 + 
 + 3) Dej si pozor, aby se mapy (obvykle při největším zoomu), nepřepnuly do šikmého 3D pohledu nebo na StreetView, protožpak souřadnice neukazují na přesnou GPS pozici. U google map si navíc dej pozor na to, že spravný ukazatel GPS pozice je ta zelená ​šipka, nikoliv červený waypoint nejbližšího POI bodu. 
 + 
 +Fotomapy jsou obecně přesnější než zaměření pomocí GPS a najdou uplatnění zejména ve městech a tam kde jsou v terénu vidět rozumné orientační body, podle kterých lze poznat, že souřadnice souhlasí s tím co jste naměřili v terénu. Ověření podle fotomapy byste měli udělat vždy, už jen proto, že vyloučíte chybu při jejich přepisu.
  
navody.txt · Poslední úprava: 04/06/2016 11:27 autor: Voyager Reviewer