Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


navody

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
navody [08/10/2013 16:12]
Voyager Reviewer
navody [04/06/2016 11:27] (aktuální)
Voyager Reviewer
Řádek 19: Řádek 19:
 Nejdříve udělej přímo fotku keše a jejího obsahu, aby bylo vidět, že je keš dle pravidel řádně a viditelně označena a obsahuje všechny náležitosti,​ které musí dle pravidel obsahovat (zejména označený logbook a pravidla pro náhodné nálezce). Pak fotku, ze které je vidět, že keš je již uložená ve svém úkrytu (v ideálním případě by měla být na fotce společně s keší i GPS s viditelnými souřadnicemi keše), dále pak fotku okolí a přístupové cesty. Fotky musí mít reviewer proto, aby mohl posoudit, jestli je keš uložená v souladu s pravidly. Čím víc dokumentace uděláš, tím líp. Nejdříve udělej přímo fotku keše a jejího obsahu, aby bylo vidět, že je keš dle pravidel řádně a viditelně označena a obsahuje všechny náležitosti,​ které musí dle pravidel obsahovat (zejména označený logbook a pravidla pro náhodné nálezce). Pak fotku, ze které je vidět, že keš je již uložená ve svém úkrytu (v ideálním případě by měla být na fotce společně s keší i GPS s viditelnými souřadnicemi keše), dále pak fotku okolí a přístupové cesty. Fotky musí mít reviewer proto, aby mohl posoudit, jestli je keš uložená v souladu s pravidly. Čím víc dokumentace uděláš, tím líp.
  
-Pro zaslání fotek je nejvhodnější napsat log typu "Post reviewer note" (RN) a pak nahrát fotky k tomuto logu volbou "​Upload image"​. Je nutné dát pozor, aby si fotky nenahral přímo do listingu (volba "​Upload image" v pravém menu nahoře), protože fotky nahrané do logu RN se automaticky smažou při publikaci, ale ty nahrané do listingu by tam zůstaly. Další možnost je nahrát fotky do některé fotogalerie jako je např. jyxo.info rajce.net, imageshack, picasa, ​ apod. a odkaz na fotky pak vlozit do logu RN.+Pro zaslání fotek je nejvhodnější napsat log typu "Post reviewer note" (RN) a pak nahrát fotky k tomuto logu volbou "​Upload image"​. Je nutné dát pozor, aby si fotky nenahral přímo do listingu (volba "​Upload image" v pravém menu nahoře), protože fotky nahrané do logu RN se automaticky smažou při publikaci, ale ty nahrané do listingu by tam zůstaly.
  
 Postup pro nahrání k logu: Postup pro nahrání k logu:
Řádek 26: Řádek 26:
   -stiskni tlačítko "​Procházet/​Vybrat soubor"​ a vyber fotku, kterou chceš odeslat   -stiskni tlačítko "​Procházet/​Vybrat soubor"​ a vyber fotku, kterou chceš odeslat
   -stiskni tlačítko "​Upload"​   -stiskni tlačítko "​Upload"​
- 
-Postup pro nahrání na jyxo.info: 
-  -do prohlížeče zadej adresu jyxo.info ​ 
-  -stiskni tlačítko "​Procházet/​Vybrat soubor"​ a vyber fotku, kterou chceš odeslat 
-  -stiskni tlačítko "​Upload"​ 
-  -po nahrání obrázku na server klikni na odkaz "Cesta k obrázku",​ který se tím vybere a označí modře 
-  -pomocí CTRL+C zkopíruj odkaz do schránky (clipboardu) 
-  -v listingu keše napiš log typu "​Reviewer Note" a pomocí CTRL+V do něj vlož odkaz ze schránky 
  
 ====Jak ověřit přesnost zaměření pomocí fotomap?​==== ====Jak ověřit přesnost zaměření pomocí fotomap?​====
navody.txt · Poslední úprava: 04/06/2016 11:27 autor: Voyager Reviewer